Médiá

Autor: Lenka Peržeľová | 8.5.2012 o 9:45 | (upravené 8.5.2012 o 13:28) Karma článku: 5,90 | Prečítané:  358x

Symbol „parochne“ používaný v období totality na vyjadrenie pretvárky a falošnosti názorov je podľa mňa celkom vhodne použiteľný na trpkú súčasnosť, ešte horšiu totalitu,ktorá navonok nehryzie. Vo vnútri však môže porozhrýzať všetko,avšak najväčšiu námahu si dá s pretvorením myslenia,nasmerovaním myšlienok v prospech väčšej organizovanej,no pritom elitnej skupiny,ktorá s pravdepodobnosťou zabezpečuje tichou  a nenásilnou metódou,aby sme kráčali rovno ,a vnucovaním ich názorov nám podvedome zabraňujú obzerať sa doľava a doprava,pretože prúd jednotlivca nie je pre spoločnosť priateľský,ale slepý prúd väčšiny je takmer vyhľadávaný.

Veľmi dobrý zdroj na formovanie našich entít sú médiá, ako hlavný monopol ovplyvňovania.Sama mám možnosť nazerať do tohto mediálneho sveta,ktorý je v porovnaním s väčšími televíziami oveľa menším zlom.Alebo ani zlom nie je.Samozrejme,že objektívnosť musí byť zastúpená ale mala by tak činiť hlavne pri veciach,ktoré si vyžadujú dávku pravdivosti a nie skreslených informácií na vykonštruovanie ideálnejšej situácie. 

Hlavným krédom by malo byť povedanie skutočnej pravdy a nie vnútenej,alebo starostlivo okresanej.

Utópia,viem.Potom by to na svete zrejme nebolo také zaujímavé.

V súčasnosti sú funkcie médií len veľmi ťažko postrehnuteľné,a teda  zastúpené.Skôr sú,mám pocit, sparodizované.Sú kanály ,ktoré nám poskytujú informácie o rozličných veciach napríklad Discovery channel alebo History.Samozrejme aj tam sa dá namietať hocičo,no snažia sa plniť vzdelávaciu funkciu.

Nepopieram,že by sa ešte nenašli nejaké,ktoré nemôžu škodiť. 

Avšak väčšina televízií s ich vysielaním nedodáva to najlepšie pozitívne naladenie a ani pozitívne neinformuje.Napr.Televízne noviny by mohli mať skorej zastrašujúcu funkciu okrem informačnej a ja sa ešte čudujem,že to aj niektorí pozerajú paťkrát do dňa.Len málokedy sa tam vyskytnú pozitívne udalosti.Prevažujú vraždy,znásilnenia,nehody,krachy a dá sa hovoriť aj o nejakej tej politickej a hospodárskej anarchii. 

Reality show plnia akú funkciu?Geissenovci,Hotel paradise?Je to niečo čo mi pomôže v živote vyriešiť situáciu alebo skorej vyriešiť moju únavu a so symfóniou ich hádok,milostných vzdychov a nádychov alebo povzdychov,že práve dneska som musela kúpiť niečo za 12 tisíc  eur, pokojne zaspať?

A čo reklamy?Jedna polovica propaguje veci,ktorých účinok je nulový a tá druhá vám vnucuje len pocit,že existujú aj krajší ludia a vy takí nieste a ani nebudete,kým si nekúpite Maybelline špirálu alebo krém Garnier. A účinok je nulový tiež.

Ich hranice mi pripadajú nevkusné a niektoré programy nevysielateľné,a zároveň haniace.Nepozerám Tv a myslím si,že ani niesom o nič ukrátená.Lebo ked vám raz nasadia parochňu,potom sa už len ťažko spozná vlastná plešatosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?